کاربرد نرم افزار متلب در برق

Matlab امكانات از قبیل بهینه سازی، محاسباتي، تصويري و برنامه­نويسي را در محيطي شماتیک و قابل فهم مهیا می سازد. كارائي نرم افزار matlab در زمینه های محاسبات رياضي، دسترسي و آناليز داده ها، مدلسازي و شبيه سازي، گرافيك، و حل مسایل پیچیده مهندسی سبب شده توجهات زیادی به آموزش متلب در برق اختصاص داده شود. کاربرد نرم افزار متلب در برق

اين زبان بررسی تجارب و فعالیت های محققین و مهندسان در طول چند سال گذشته توسعه بسیاری پیدا کرده است که در نتیجه، امروزه یکی از اصلی ترین بسترهای موجود برای حل مسایل مهندسی در صنعت تبدیل شده است.

متلب در برق قدرت

همانطور که می دانیم پیاده سازی سیستم های قدرت، ساختارهای کنترلی آنها و تمامی مشتقات مربوط به آن به دو صورت کدنویسی در محیط mfile پیاده سازی در محیط سیمولینک امکان پذیر است. علاوه بر این چندین تولباکس متنوع و کاربردی نیز در این نرم­افزار وجود دارد که کاربرد بسیاری در پیاده سازی سیستم های قدرت دارد، لذا صفحه آموزش متلب در برق تیم دانش مستقیم می توان مفید باشد. در اینجا به برخی از این تولباکس ها اشاره شده است:

Curve fitting: این تولباکس بیشترین کاربردی که دارد در برازش منحنی های موجود می باشد. به عنوان مثال فرض می کنیم که ضابطه ای برای توزیع ولتاژ در یک مقره نیاز داریم. با استفاده از ولتاژ نقاط مختلف مقره و استفاده از این تولباکس می توان ضابطه ای استخراج کرد. کاربرد نرم افزار متلب در برق

Optimization: یکی از پرکاربردترین تولباکس های متلب در بحث بهینه سازی مسایل سیستم قدرت می­باشد که یکی از مهم ترین آن ها الگوریتم ژنتیک است…..

این مقاله در ۵صفحه و به قیمت ۳۰۰۰تومان می باشد.

برای خرید و دانلود مقاله می توانید از لینک زیر اقدام کنید

برای خرید این مقاله اینجا را کلیک کنید و اطلاعات خرید را تکمیل نمایید

 

افزودن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی شده توسط همیار وردپرس