گزارش تخصصی درس کامپیوتر(سومین گزارش این درس)

تأثیر نقش کامپیوتر بر نگرش به یادگیری الکترونیکی

چکیده

هم زمان با پیشرفت روزافزون بشر در زمینه های مختلف و رشد بی سابقه تکنولوژی و صنعت کامپیوتر سهم زیادی در این میان به خود اختصاص داده است، تا جایی که رایانه در پایان قرن بیستم در تمام فعالیت های بشر وارد شده است. از سوی دیگر ارتباطات، فناوری و اینترنت جزء لاینفک زندگی بشر در قرن بیست و یکم و هزاره سوم شده است. متاسفانه در کشور ما هنوز این ابزار مهم فراگیر نشده است و بسیاری از مردم هنوز اطلاع کافی درباره این شبکه اطلاع رسانی جهانی ندارند، در صورتیکه اگر افراد جامعه دریابند که استفاده از این ابزار چقدر در پیشرفت و بالابردن سطح آگاهی آن ها تاثیرگذار است، مطمئنا با علاقه و جدیت تمام به استفاده از آن روی می آورند.

مسئله دیگری که قابل تامل است این است که گسترش فرهنگ و استفاده از اینترنت یا منابع اطلاعاتی تازه در جهان بسیار مهم بوده و مردم نیز باید دریابند که به وسیله اطلاعات جدید یا به کارگیری این اطلاعات می توانند شاهد نتایج بهتر و کیفیت بالاتری در کارهایشان باشند.

انسان ها به خصوص کودکان و نوجوانان، شیفته تکنولوژی هستند. کامپیوتر وسیله ای است درست شبیه یک مداد و نسل امروز باید به کارکرد آن به خوبی آشنا باشند

مقدمه

فناوری اطلاعات به مجموعه ابزار و روش هایی اطلاق می شود که به نحوی اطلاعات را در اشکال مختلف جمع آوری، ذخیره، بازیابی، پردازش و توزیع می کنند. فناوری اطلاعات در جهت گسترش توانمندی های انسان تکوین یافته است. فناوری اطلاعات وظیفه دارد اطلاعات مورد نیاز را به سرعت و در طبقه بندی های مورد نظر محقق ارائه کند. بدیهی است هر مقدار منابع اطلاعاتی وسیع تر، طبقه بندی شده تر و مبتنی بر آخرین یافته های تحقیقاتی باشد بهره وری اندیشه بهتر خواهد بود.

فناوری اطلاعات از یک سو با نظم بخشیدن به حوزه اجرا و خودکارسازی عملیات تکراری فعالیت های فیزیکی را کاهش می دهد و از سوی دیگر با تولید و انتقال سریع، دقیق و به موقع اطلاعات به حوزه های تحقیقات و مدیریت، شناخت را تکامل بخشیده و کارآیی   نظام ها را افزایش می دهد.

– سرعت و گسترش تعاملات اجتماعی در حوزه های علمی، هنری و اجتماعی و امکان دسترسی به انبوه اطلاعات تنها بخشی از قابلیت های اینترنت است.

– اینترنت شعور و بلوغ انسان ها را به چالش می کشد، چرا که از سویی با نوشتن یک نشانی می توان به درون محیط های آموزشی برای گروه های سنی مختلف، دایره المعارف شخصیت های تاریخی، آخرین یافته های علوم انسانی و علوم پزشکی و … رفت و از سویی دیگر با نوشتن نشانی دیگر می توان در ابتذال و کج رفتاری گم شد.

http://projesaara.ir/wp-content/uploads/2016/08/520000.jpg

– از چهار وظیفه اصلی که به اینترنت نسبت داده می شود”ایجاد ارتباط، اطلاع رسانی، سرگرمی و خرید و فروش“ جنبه اطلاعاتی آن را به عنوان مفیدترین جنبه برگزیده اند.

– این که اینترنت برای مقاصد آموزشی در نظر گرفته شده است یا سرگرمی، دو دیدگاه متضاد به وجود می آورد: یکی ایجاد فضای آموزشی مبتنی بر ایجاد ارتباط و دیگری جنبه سرگرم کننده اینترنت است. فضای سرگرم کننده ای که در آن لذت ”گشت و گذار“ یا به عبارتی جستجو از یک سایت به سایت دیگر به ماهیت محتوا، ارجحیت دارد و در نتیجه کاربران را در معرض خطر کاربردهای مضر اینترنت قرار می دهد.

دانشمندان می گویند عمر فناوری همپایه عمر آدمی است زیرا از زمان های قدیم فناوری به صورت های گوناگون پاسخ گوی خواسته ها و نیازهای اولیه آدمی بوده است. نیازهای غذایی، دارویی، پوشاک، مسکن و … همه به وسیله فناوری تهیه و تامین شده اند. در طول تاریخ گاهی فناوری در پیشرفت نسل بشر آن چنان موثر و مهم بوده است که دانشمندان عصرهای تاریخی را بر اساس انواع فناوری موجود و در دسترس طبقه بندی کرده اند. در عصر اطلاعات هر کس می تواند به خوبی از مزایای اینترنت برای رونق دادن به امور زندگی روزانه و رشد جهانی جامعه خود استفاده نماید.

فناوری آموزشی یکی از انواع فناوری است که در قلمرو تعلیم و تربیت رشد و توسعه پیدا کرده است و پدیده های آن غالبا از قوانین تعلیم و تربیت روانشناسی یادگیری و سایر رشته های وابسته نشات می گیرند. همان گونه که فناوری در تمام شئون زندگی ما تاثیر به سزایی دارد فناوری آموزشی هم به شکل های گوناگون…

این گزارش تخصصی در ۱۲ صفحه همراه با چکیده ،مقدمه ، بدنه تحقیق، پیشنهاد ، نتیجه گیری و منابع می باشد.

قیمت مقاله ۸۰۰۰تومان می باشد که می توانید از قسمت زیر دانلود کنید

برای خرید این مقاله اینجا را کلیک کنید و اطلاعات خرید را تکمیل نمایید

افزودن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی شده توسط همیار وردپرس