ملی حفاری ایران

پس از تاسیس شرکت ملی حفاری ایران در دی ماه ۱۳۵۸ موضوع آموزش کارکنان بطور جدی مورد توجه مدیریت شرکت قرار گرفت که نتیجتا در مهرماه ۱۳۶۲ اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص برای حفظ و حراست از دست آوردهای صنعت حفاری تاسیس گردید.تربیت کادر متخصص جهت اعزام به کشورهای دوست و همسایه و همچنین اعزام کارشناسان شرکت جهت کسب آخرین دست آوردهای فنی و تخصصی جهان و انتقال آن به داخل کشور قویا مورد توجه قرار گرفت.

هم اکنون اداره آموزش عهده دار تربیت نیروی انسانی ماهر در صنعت حفاری میباشد که در زمینه های ذیل با فضایی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع انجام میدهد. آموزش گل،سیمان،اسید- آموزش برق- آموزش مکانیک- آموزش حفاری ،با استفاده از یک دکل آموزشی و با بهره گیری از وسائل و ابزار آلات گوناگون حفاری و یک دستگاه مشابه ساز (RS-3000-SIMULATOR) کنترل فوران، آموزش کارآموزان حفاری را بعهده دارد.

صنعت حفاري در ايران با حفر اولين حلقه چاه نفت در منطقه مسجدسليمان آغاز گرديد و اكنون كه حدود يك قرن از عمر آن ميگذرد ، دوران پرفراز و نشيبي را طي نموده و بسياري از تحولات اقتصادي ، سياسي و اجتماعي كشور ما در سايه آن رقم خورده است . حضور بيش از ۴۶ شركت خـارجي و انحصـار مهندسي توليد و اطـلاعات مخـازن نفت و گـاز در دست آنـان و عدم دخالت نيروهاي ايراني و در فرآيند اكتشاف ، توليد و بهره­برداري از مخازن ، صنعت نفت ايران را در هاله­اي از وابستگي كامل فرو برد و چشم­انداز بسيار تيره و تاري در جامعه براي دسترسي به چگونگي اين فرآيندها به منظور استحصال ذخائر ملي بوجود آورد .
 در چنين شرايطي روشنگري نيروهاي دلسوز و متعهد و مبارزات حق­طلبانه مردم ايران ، منجر به ملي شدن صنعت نفت گرديد ، ولي متأسفانه مهمترين حلقه توليد نفت يعني صنعت حفاري كماكان در چمبره بيگانگان باقي ماند و
 روند چپاول سـرمايه­هاي ملي تا سقوط رژيم پهلوي همچنان توسط آنان ادامه داشت پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي در ايران ، موجب دگرگوني و تحولات بنياديني در نهادهاي فرهنگي ، اجتماعي ، اقتصادي و سياسي كشور گرديد و به تبع آن صنعت نفت كشور و بويژه حفاري نيز دستخوش تحولاتي عظيم گرديد .شركت ملي حفاري ايران بعنوان مولود انقلاب اسلامي در اول ديماه ۱۳۵۸ بفرمان بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني (ره) تأسيس گرديد .

اهداف كيفي شركت ملي حفاري ايران در سال ۱۳۸۶

بهبود مستمر كه يكي از اركان مهم سيستم مديريت كيفيت (ISO 9001:2000) است با تعيين

 

این مقاله در ۱۵صفحه و به قیمت ۳۵۰۰ تومان می باشد

برای خرید و دانلود این مقاله از لینک ذیل کلیک کنید

برای خرید این مقاله اینجا را کلیک کنید و اطلاعات خرید را تکمیل نمایید

افزودن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی شده توسط همیار وردپرس